Gaisras darbe. Ką daryti?

Gaisras darbe. Ką daryti?

Jeigu aplink jus atsitiko nelaimė – svarbiausia yra nustoti panikuoti, kadangi labai dažnai didelė panika trukdo sugalvoti ką daryti. Štai pavyzdžiui gaisras darbe tikrai nėra malonus ir dažniausiai daugelis žmonių pradeda blaškytis vietoje to, kad galėtų sistemingai ir visi kartu susitvarkyti su gaisro pavojumi.

Tinkamos priemonės – saugumo garantija

Svarbiausia, kad įmonėje visada yra gesintuvai, kurie tam ir skirti. Žinoma, būtina reguliariai atliekama gesintuvų patikra, kuri leidžia jaustis ramiu, kad įranga puikiai veikia ir garantuoja, kad atsitikus nelaimei su ja visada bus sklandžiai bei sistemingai susitvarkyta.

Žinoma, gesintuvų patikra iki šiol tikrai ne kiekvienos įmonės pasinaudojama paslaugas ir dažniausiai apie ją pradedama galvoti jau tada, kai problema tampa opi ir paprasčiausiai tenka taikytis su atsiradusiais nesklandumais. Galite sakyti, kad geriau yra vėliau negu niekada, tačiau kai paslauga taip lengvai prieinama – kodėl vis dar yra įmonių, kurios ignoruoja galimybę suteikti savo darbuotojams daugiau saugumo.

Tinkamas darbuotojų parengimas

Jeigu darbo vietoje yra visa reikalinga įranga, tokiu atveju sekančio etapo metu labai svarbu pasirūpinti, kad visi darbuotojai žinotų – kaip reikia ta įranga naudotis. Net ir patys paprasčiausia gesintuvai pavojaus metu dažniausiai kelia labai daug klausimų, tad kai žmogus tiksliai žino kas ir kaip – jis jausis kur kas ramiau.

Geriausia yra pravesti saugos mokymus, kurių metu bus aiškinama ne tik kaip atsidaryti spintelę, kurioje laikomas gesintuvas, tačiau ir detalizuojama – kaip tiksliai jis turi būti naudojamas.

Ramybė ir racionalumas

Svarbiausia susikaupti, kadangi dažniausiai tas blaškymasis, kuris ir nutinka, yra pats didžiausias pavojus tada, kai kyla gaisras. Reikia tikrinti, ar visi darbuotojai jau išėjo iš pastato, ar Jūsų kolegos yra greta. Kuo daugiau racionalumo ir kuo mažiau panikos, tuo didesnė tikimybė, kad su gaisro pavojumi bus labai sėkmingai susitvarkyta.

Kuo daugiau žinių – tuo ramiau pavyks susitvarkyti su situacija. O kiekvieno vadovo tikslas pasirūpinti, kad po ranka visada būtų reikalinga įranga gaisro metu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *