Kokias automobilio lemputes rinktis?

Kokias automobilio lemputes rinktis?

Neabejotinai visi vairuotojai žino, kokios svarbios automobilių šviesos, tačiau, kai reikia įsigyti naujas lemputes, žiūrima tik į kainą. AutoŠviesos turi būti pasirenkamos pagal paskirtį ir kitus svarbius kriterijus, juk tik tinkamos lemputės užtikrins, kad šviesos šviečia tinkamai, tokias įsigykite čia. Kokie kriterijai padeda išsirinkti tinkamas lemputes?

LemposVairuotojai turi pagalvoti apie savo vairavimo įpročius. Tai reiškia, kad reikia atsižvelgti į kelius kuriais dažniausiai važinėjama ir atstumus, kuriuos reikia nuvažiuoti. Tiems vairuotojams, kurie, pavyzdžiui, gyvena Kaune, o dirba Vilniuje, dėl ko kiekvieną mėnesį susidaro labai didelis nuvažiuotų kilometrų skaičius, turėtų rinktis atitinkamas lemputes. Tokiu atveju, kai nuvažiuojama didelius atstumus reikėtų pirkti ilgai veikiančias lemuptes, pavyzdžiui, daugiau kaip 1500 val. Su tokiomis lemputėmis miesto gatvėmis nuvažiuojama virš 75 tūkst. kilometrų.

Gyvenamoji vieta taip pat turi įtakos lempučių pasirinkimui. Gyvenantiems kaimo vietovėse dažniausiai tenka važiuoti ne tik blogai apšviestais ar visai neapšviestais keliais, bet ir duobėtais, neasfaltuotais keliais. Specialistai tokiems vairuotojams pataria rinktis ne paprastas lemputes, kurios tinkamos mieste gyvenantiems, o tokias, kurios apšvies kur kas didesnį atstumą.Tokiu atveju kelias bus tinkamai apšviestas, o vairuotojas laiku sureaguos į blogą kelio dangą ar išbėgusį laukinį gyvūną. Norint išsirinkti tinkamas lemputes, reikia atidžiai skaityti, kas parašyta. Pavyzdžiui, +130 žymėjimas reiškia, kad lemputė švies ryškiau, nei +70. Tiesa, geras apšvietimas kainuos brangiau, nes šios lemputės daug greičiau baigs šviesti, nei įprastos.

Kokios lemputės pačios populiariausios? Šiuo metu labiausiai perka halogenines lemputes, kurios turi pakankamai ryškumo ir pasižymi ilgalaikiu naudojimu. AutoŠviesos gali būti ne tik mums įprastos šviesios spalvos, bet ir, pavyzdžiui, žalios ar mėlynos.

Renkantis tinkamas lemputes reikia įvertinti svarbiausius kriterijus, kurie lemia pasirinkimą. Gerai pagalvoję, kokiais keliais važiuojate, kokioje vietovėje gyvenate ir, kokio rezultato tikitės galite pasirinkti geriausiai tinkančias lemputes, kurias įsigykite čia. Labai svarbu suprasti, kad lemputės yra labai svarbios ir jos tiesiogiai susijusios su saugumu kelyje. Kaina neturi būti lemiamas kriterijus, nors vis dar didžioji dalis vairuotojų renkasi pigiausias lemputes, o po to skundžiasi, kad prastai mato važiuodami tamsiu paros metu ir tai trukdo vairuoti. To nebūtų, jei būtų pasirinktos tinkamos lemputės. Nebent gyvenate mieste, kuriame puikiai apšviestos gatvės ir daugiausia tokiu keliu važinėjate, tai pasiteisins ir paprasčiausių lempučių pirkimas, o priešingu atveju – reikia kokybiškų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *