Kada parduoti mišką?

Kada parduoti mišką?

Miškų savininkai dažnai svarsto ar jiems parduoti mišką, ar parduoti tik medieną. Taip pat, kai parduoda miska, savininkai galvoja ar gauna gerą kainą. Klausimų yra daug ir ne į visus juos žino atsakymus, todėl verta sužinoti patarimus, kurie gali padėti nuspręsti ką daryti, jei svarstote apie miško pardavimą.

Parduoti galima tiek visą mišką, tiek ir tik medieną. Kai parduodama tik mediena, tai reikia žinoti, kad tokį sandorį sudaryti apsimoka tais atvejais, kai savininkas užsiima medienos auginimu ar nori išsaugoti nuosavybės teises į mišką. Didelė dalis miškų savininkų miškus turi kaip palikimą ir jų šeimose įprasta, kai iš kartos į kartą paliekamas miškas. Tokiu atveju miškas turi ne tik piniginę vertę ir parduoti verta tik medieną.

VizonMišką parduoti verta kartu su žeme tais atvejais, kai savininkui jis tampa našta. Juk mišku reikia nuolat rūpintis. Reikia tinkamai jį prižiūrėti, retinti medžius, pasirūpinti, kad būtų medžiai nesergantys, o jeigu pastebima, kad medžiai turi ligos pažeidimus, tai nedelsiant reikia informuoti apie tai atitinkamas institucijas. Miško turėjimas įpareigoja savininką reguliariai apsilankyti miške ir stebėti miško būklę. Taip pat reikia nuolat atlikti miško valymo darbus ir pan. Be to, reikia už miško nuosavybę mokėti mokesčius. Jei visa tai atrodo kaip didelis darbas ir atsakomybė, tai verta galvoti apie miško pardavimą, kai parduodamas miškas kartu su žeme.

Kai parduoda miska, savininkas turi žinoti, kad reikia jį parduoti už geriausią kainą. Kaip gauti geriausią pasiūlymą? Paprasčiausiai reikia kreiptis į miško supirkimo įmones ir pateikti reikiamus duomenis, ir sulaukti pasiūlymų. Tokiu atveju galima bus palyginti skirtingų įmonių pasiūlymus ir pasirinkti labiausiai tinkamą. Tik svarbu žinoti, kad parduodant medieną išsikirtimui, reikia apskaičiuoti ir medžių atsodinimo kainą bei tai, kad kai kurios įmonės pasiūlo sumą pinigų kartu su įskaičiuotu miško atsodinimu, o kitos be.

Norint parduoti mišką reikia labai daug visko apgalvoti. Savininkams reikia gerai apskaičiuoti ar verta parduoti tik medieną, ar verčiau parduoti visą mišką. Taip pat svarbu ir tai, kad kiekvienu atveju savininkai gali pateikti užklausas miškų supirkėjams, kurie pasakys preliminarią sumą pinigų, kurią gali gauti. Tokiu būdu bus galima lengviau apsispręsti. Be to, visuomet pravartu pasikonsultuoti su šią sritį išmanančiais specialistais, kurie galės jums patarti kaip elgtis konkrečiu atveju.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *