Kai trūksta vitaminų…

Kai trūksta vitaminų…

Sveika odaKartais maisto papildai gali daryti tikrus stebuklus mūsų sveikatai. Ypatingai, kuomet trūksta tam tikrų vitaminų. Apie tai, kad kažko organizme trūksta, galime suprasti stebėdami kūno signalus.

Kodėl ima trūkti vitaminų, tam tikrų medžiagų?

Visų pirma, klausimas, kodėl mums ima trūkti kažkokių medžiagų. Čia įtaką gali padaryti daug kas. Pirmiausia – sezoniškumas. Vienaip maitinamės, kuomet turime daugiau galimybių išsirinkti geresnį maistą. Kitaip valgome, kada mūsų šie pasirinkimai apriboti. Dar kitaip tenka maitintis, kada kažkuo sergame. Pavasario pradžia, žiemos pabaiga – mūsų kraštuose pasižymi daugybės žmonių organizmo nusilpimu, kadangi trūksta vitaminų iš uogų, vaisių, daržovių, kurių šiaip kitais atvejais galima gauti. Taip pat trūksta ir vitamino D, kurio negauname dėl saulės trūkumo. Atstatyti tam tikrų medžiagų trūkumus gali padėti maisto papildai, iš kažkur gauti tam tikri maisto produktai (veikiausiai kelionių metu),

Daug ką išduoda oda

Verta pastebėti, kad maisto papildai padeda palaikyti ir odos funkcijas. O oda apskritai yra mūsų organizmo lakmuso popierėlis, indikatorius, kad kažkas yra negerai, jeigu taip yra. Oda išsausėja, arba tampa labai riebia, atsiranda pleiskanų, spuogų, dėmių. Netgi ji gali pakeisti spalvą – tapti balta ar pilkesne. Todėl oda tikrai išduoda daugiau negu įsivaizduojate, ir į jos signalus reikėtų reaguoti susirūpinant, ko trūksta jūsų organizmui.

Lūžinėja nagai

Taip pat daug dalykų išduoda ir nagai: ar jie sveiki, ar visgi lūžinėja, kokia jų yra būklė? Tai labai svarbu, ir jeigu norite, kad su sveikata viskas būtų gerai, turite žiūrėti ir į nagų būklę. Tikrai ne nuo indų ploviklio nagai pasieks galbūt blogą būklę, o dėl viduje, organizme trūkstamų tam tikrų medžiagų.

Skilinėja ir slenka plaukai

Ir plaukai išduoda, kad kažko negana. Jie gali prarasti žvilgesį, pradėti skilinėti, netgi slinkti, lūžinėja galiukai. Gali keistis ir plaukų spalva. Todėl reikėtų itin atsakingai žiūrėti, kaip reaguoja jūsų plaukai. Žinoma, kartais tokių pasikeitimų būna tiesiog dėl to, kad plaukai keičiasi dėl, tarkime, vandens, kurį geriate. Galbūt kelionės metu tai galite pastebėti. Kai vandenyje labai daug chloro, tai itin prastai atsiliepia plaukų sveikatai.

Atsiranda nuovargis

Taip pat gali atsirasti ir tam tikras nuovargis, kada organizme trūksta vitaminų. Tai nebūtinai bus vitamino D trūkumo simptomas, bet labai gali būti. Kabinasi ligos, nusilpsta imunitetas. Tad reikėtų prižiūrėti sveikatą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *