Nutukimo gydymas – išeitis iš beviltiškos padėties

Nutukimo gydymas – išeitis iš beviltiškos padėties

Cukrinis diabetas, kvėpavimo sistemos sutrikimai, virškininimo sistemos ligos, širdies ir kraujagyslių ligos, lytinės sistemos sutrikimai, sąnarių ligos – visa puokštė negalavimų, kurie itin dažnai lydi nutukusius žmones. Kaip bebųtų, ne visi apkūnesni žmonės gali sėkmingai netekti svorio vien tik laikantis dietos ar užsiimant fiziniu aktyvumu. Tačiau svarbiausia suvokti, kur kreiptis, norint surasti pagalbą. Todėl siekiant kovoti su antsvoriu ir jo keliamais negalavimais, vienas iš būdų – nutukimo gydymas. Kas tai ir kaip tai atliekama? Tuojau apie tai supažindinsime plačiau.

Kada reikalingas gydymas?

Nutukimu laikoma lėtinė liga, išduodanti, jog organizme yra sukauptas per didelis riebalinio audinio kiekis ir keliantis didelį pavojų sveikatai, iššaukiantis anksčiau minėtą cukrinį diabetą, širdies bei kraujagyslių ligas ir pan. Susirūpinti chirurginiu gydymu rekomenduojama tuomet, kai bendrasis kūno masės indeksas viršija 40 arba kitaip tariant, pasiekiamas trečiojo laipsnio nutukimas.

Kaip sudaromas gydymo planas?

Nutukimo problema – kompleksinė, t. y., apimanti tiek gyvensenos įpročius, tiek fiziologinę asmens būklę, tiek emocinę būseną. Todėl, dažniausiai, su nutukusiu asmenimi tenka dirbti keletos sričių specialistams: diatologams, psichologams, endokrinologams bei bendrosios ir pilvo chirurgijos gydytojams. Vienintelis nutukimo gydymas šiuo metu, garantuojantis negrįžtamą svorį – chirurginis, tačiau nepaliekantis didesnių randų, nes visos operacijos atliekamos laparoskopiniu būdu, atliekant nedideles angeles ir pjūvius. Pagal individualų mitybos režimą bei nutukimo priežastis pacientui parenkamas tinkamiausias chirurginio gydymo būdas ir pasiūloma didelė operacijų įvairovė.

Kokiais būdais atliekamos operacijos?

Nutukimo problema gali būti išsprendžiama atliekant skrandžio apylankos, skrandžio plikacijos arba skrandžio išilginio vamzdelio suformavimo operaciją. Kuo šie būdai skiriasi? Skrandžio apylankos operacijosmetu suformuojamas mažas skrandelis, prie kurio prijungiama plonoji žarna Šios operacijos metu sutrumpėja virškinamasis traktas, dėl to virškinamas maistas nukeliauja trumpesnį kelią ir jo pasisavinama mažiau. Ši operacija gana efektyvi, labiausiai patvirtinta moksliškai ir jos metu pasiekiami geriausi rezultatai. Ganėtinai greitai besivystančios Europoje skrandžio plikacijos operacijos metu iš skrandžio sienelių į skrandžio vidų susiuvamos viena ar kelios raukšlės, taip sumažinant skrandžio tūrį. Po šios operacijos pacientas suvartoja mažiau maisto. Naujausia operacija, kurios metu nebereikia šalinti skrandžio – skrandžio išilginio vamzdelio suformavimo operacija. Šios operacijos metu skrandyje suformuojama į rankovę panaši forma, kuri yra apie 200 ml tūrio. Ši operacija leidžia sumažinti skrandžio tūrį apie 70 procentų. Šį būdą verta rinktis dėl to, jog ji turi mažiausiai komplikacijų.

For additional local truc tiep bong da my visit vietvi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *