Ką reikia žinoti apie prostatos vėžio tyrimą?

Ką reikia žinoti apie prostatos vėžio tyrimą?

Prostatos vėžys yra dažniausia vyrų onkologinė liga, todėl reikia nuolat rūpintis savo sveikata bei laiku atlikti reikiamus tyrimus. Laiku atliekamas prostatos vėžio tyrimas yra dalis sėkmingo gydymo. Kuo anksčiau bus pastebėta liga, tuo greičiau bus galima parinkti gydymo metodą ir pradėti gydymą.

Kiekvienais metais fiksuojama vis daugiau susirgimų prostatos ligomis, o pacientų amžius nuolat jaunėja. Tai nėra gerai, todėl visų amžiaus grupių vyrai turi rūpintis savo sveikata ypatingai atidžiai, nes anksčiau buvo manoma, kad prostatos vėžys yra vyresnio amžiaus vyrų problema, tačiau taip jau seniai nebėra.

Prostatos vėžio tyrimasLaiku pastebėjus simptomus ir kreipiantis į gydytojus galima padėti sau greičiau pasveikti. Kokie yra prostatos vėžio simptomai? Kaip dažniausius reikia įvardinti tokius, kaip skausmingas arba pasunkėjęs šlapinimasis, dažnas šlapinimasis, susilpnėjusi šlapimo srovė ar padažnėjęs bei sustiprėjęs noras šlapintis nakties metu. Taip pat gali pasireikšti tokie simptomai, kaip nemalonūs jutimai dubens srityje, atsiradęs kraujas šlapime ar spermoje ir potencijos susilpnėjimas. Taip pat reikėtų sunerimti, jei netikėtai pradeda kristi svoris. Žinoma, svorio pokyčiai gali būti daugelio kitų ligų ar tiesiog streso požymiai, tačiau į tai taip pat nevalia numoti ranka ir geriau kreiptis pas gydytojus. Tiesa, daugeliu atvejų liga gali progresuoti nepastebint nei vieno simptomo. Dėl to būtina reguliariai lankytis pas gydytojus ir atlikti reikiamus tyrimus.

Šiuo metu Lietuvoje prostatai skirti tyrimai skiriami pagal amžiaus grupę. Jauni vyrai gali išsitirti kilus įtarimams dėl ligos. Jeigu vyrui daugiau kaip 45 metai, tai jam priklauso nemokamas prostatos vėžio tyrimas, kurį galima atlikti medicinos įstaigoje, kurioje atliekami tokie tyrimai. Šis tyrimas turi būti atliekamas kiekvienais metais.

Prostatos vėžiui nustatyti atliekami du tyrimai. Pirmiausia yra skiriamas prostatos specifinio antigeno kiekio kraujyje tyrimas. Atliekamas ir digitalinis rektalinis prostatos tyrimas. Iš tyrimo matoma ar yra pakitimų. Jeigu nustatymo metu reikia papildomų tyrimų, tai gydytojas juos skiria, pavyzdžiui, papildomai gali būti skiriamas ultragarsinis tyrimas arba atliekama biopsija. Tik atlikus visus reikiamus tyrimus gydytojas patvirtina arba paneigia prostatos vėžį. Jeigu nustatomas prostatos vėžys, tai pagal jo stadiją yra parenkamas gydymo metodas. Kuo anksčiau nustatoma liga, tuo greičiau galima pradėti gydymą. Dėl to būtina laiku kreiptis į gydytojus, jei tik pastebimi specifiniai šios ligos požymiai. Jeigu požymių nėra, tai vis tiek rekomenduojama reguliariai tikrinti sveikatą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *