Skiepai: veterinarinė profilaktika, kuri gali išgelbėti šuns gyvybę

Skiepai: veterinarinė profilaktika, kuri gali išgelbėti šuns gyvybę

Auginantys šunį puikiai žino, kad norint pasirūpinti augintinio sveikata, reikalinga veterinarinė profilaktika. Būtina ne tik reguliariai apžiūrėti šuniuką, bet ir paskiepyti jį nuo pavojingų ligų. Šunų skiepai įprastai skirstomi į dvi grupes: būtinus / privalomus skiepus ir neprivalomus. Pirmieji rekomenduojami visiems šunims (tiesa, būtinieji skiepai taip pat gali kisti, priklausomai nuo aplinkybių, todėl apie juos reikėtų pasikalbėti su veterinaru), o antrieji – individualiais atvejais, t. y. prieš skiepijant šunį neprivalomais skiepais būtina pasitarti su veterinaru, įvertinti šuns sveikatos būklę ir gyvenimo būdą, taip pat – atsižvelgti į kylančią riziką.

Pagrindiniai skiepai

VeterinarijaŠunų parvovirusas. Tai virusinė liga, kuri gali baigtis augintinio mirtimi. Virusas plinta per užkrėstas fekalijas. Dažniausi ligos simptomai – karščiavimas, vėmimas ir viduriavimas (gali būti ir su krauju), taip pat – apetito netekimas. Sergančiam šuniui būtinas intensyvus gydymas, todėl skiepai yra itin svarbūs, kad išvengtumėte infekcijos ir suvaldytumėte sudėtingą ligą.

Infekcinis šunų hepatitas. Tai užkrečiama virusinė liga, kurios išvengsite augintinį paskiepiję. Jei augintinis susirgtų, jį gali kankinti įvairūs negalavimai nuo karščiavimo iki rimto kepenų pažeidimo. Infekcija plinta augintiniui nurijus infekuoto šlapimo, seilių ar fekalijų.

Šunų maras. Viena labiausiai užkrečiamų virusinių ligų, kuri labai dažnai baigiasi augintinio mirtimi. Paprastai liga prasideda karščiavimu, o plisdama pažeidžia kvėpavimo, žarnyno ir nervų sistemas. Šunų marą sukelia oru pernešama infekcija, o vienintelė efektyvi ligos kontrolė yra skiepai.

Pasiutligė. Tai sunki ir mirtina liga, nuo kurios augintinį būtina reguliariai skiepyti. Priklausomai nuo naudojamo skiepo ir gamintojo rekomendacijų, skiepas nuo pasiutligės suleidžiamas kas 2–3 metus.

Nepagrindiniai skiepai

Kaip ir minėjome, nepagrindiniai skiepai yra pasirenkami, tačiau tam tikrose situacijoje, pvz., jei su augintiniu keliaujate atostogauti, jie yra privalomi, siekiant apsaugoti augintinį nuo itin pavojingų ligų. Visais atvejais būtina pasikonsultuoti su veterinaru. Šiai kategorijai priskiriami skiepai nuo tokių ligų kaip leptospirozė, infekcinis tracheobronchitas, koronavirusas. Nepamirškite, kad skiepai gali būti ne tik naudingi, bet ir žalingi, sukelti alergines reakcijas, todėl nereikėtų persistengti ir augintinio neskiepyti tais skiepais, kurių jam nereikia.

Rinkitės veterinarijos kliniką, kuria pasitikite

Kad būtumėte tikri augintinio sveikata, kreipkitės į profesionalią veterinarijos kliniką, kurioje naudojama kokybiška diagnostinė įranga ir dirba patyrę veterinarai, galintys atsakyti į visus jūsų klausimus. Reguliarus šuns skiepijimas padės išvengti itin rimtų ligų. Stenkitės itin dažnai nekeisti veterinarijos klinikos, kadangi augintinis laikui bėgant apsipranta prie aplinkos ir jį prižiūrinčio veterinaro, todėl jaučiasi saugesnis ir ramesnis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *