Apsauginės kaukės: ar tikrai visos jos veiksmingos?

Apsauginės kaukės: ar tikrai visos jos veiksmingos?

Apsauginės kaukėsKoronavirusas plito labai greitai, tačiau karantino ir apsauginių priemonių pagalba, jį suvaldyti tikrai pavyko. Tačiau, kad visi galėtų jaustis saugiau ir su virusu būtų galutinai susidorota, reikia ir toliau saugotis. Žinoma, daugelis jau nuspėja, jog antroji banga turėtų ir vėl nustelbti padidėjusiu užsikrėtusiųjų kiekiu. Paskutiniuoju metu tikrai galima pastebėti, jog atvejų vis daugėja, todėl apsauginės kaukės reikalingos visose viešose vietose, kurios yra patalpoje. Galima suprasti, jog situacijai blogėjant, greičiausiai ir apsaugos priemonės taps reikalingos dažniau. Kol kas pagrindinė priemonė apsaugai yra apsauginės kaukės, tačiau jų yra tikrai ne viena rūšis ir tikrai ne kiekvienas žino kaip tinkamai pasirinkti. Medžiaginė kaukė tikrai nėra tokio paties apsaugos lygio kaip respiratoriai, o vienkartinės kaukės tikrai negali būti naudojamos kelis kartus. Taigi, kas iš tiesų veiksminga ir kokių kaukių naudoti nereikėtų?

Medžiaginės kaukės greičiausiai pastebimos daug dažniau nei vienkartinės, medicininės ar respiratoriai. Jos daugeliui yra patogesnės, minkštesnės ir mažiau spaudžia, tačiau ar visi žino apie jų veiksmingumą? Tikrai nėra taip, jog jos puikiai saugo. Specialistai teigia, kad šios kaukės yra geresnė priemonė nei nieko nenaudojimas, tačiau visiškai neprilygsta vienkartinėms kaukėms bei respiratoriams. Iš esmės, medžiaginė kaukė tinka nebent sergančiajam prisidengti, jog neužkrėstų aplinkinių. Žinoma, tikimybė užkrėsti išlieka, tačiau ne tokia didelė. Kitais atvejais tokia kaukė neveiksminga.

Vienkartinės kaukės, kurias naudoja net ir medikai, puikiai filtruoja orą ir tikrai yra saugios naudojimui, tačiau daugelis jas naudoja po kelis kartus, nekeičiant, kai jų veiksmingumas yra 2-3 valandas. Tiksliau, tokiai kaukei sudrėkus, ji tampa netgi pavojinga, todėl tik pajautus, jog kaukė nėra drėgnesnė, ją reikia pakeisti kita. Norint kiek ilgiau trunkančio veiksmingumo, reikia rinktis respiratorius. Tai viena geriausių priemonių, nes ji saugo kvėpavimo takus 8 valandas, priglunda ir nepalieka tarpų mikroorganizmams plisti. Puikią apsaugą suteikiančių veido kaukių rasite – https://respiratorius.lt/.

Apsaugai naudoti galima ir skydus, kurie dengia akis, per kurias virusas taip pat gali plisti. Puiku viešose vietose naudoti pirštines arba visuomet su savimi turėti dezinfekcijos skysčio, kuris padės palaikyti rankų švarą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *