Kaip sukurti stiprią įmonės kultūrą dirbant nuotoliniu būdu?

Kaip sukurti stiprią įmonės kultūrą dirbant nuotoliniu būdu?

Darbas nuotoliniu būdu patampa vis dažnesne praktika įvairių tipų įmonėse. Ši tendencija siūlo darbuotojams daugiau lankstumo, geresnį karjeros ir asmeninio gyvenimo balansą bei sutaupo nemažai laiko ir pinigų, išleistų kelionėms į darbą. Tačiau, vienas iš didžiausių iššūkių, su kuriais susiduria šios organizacijos, yra bandymas sukurti ir išlaikyti įmonės kultūrą nuotoliniu būdu. Kas yra įmonės kultūra ir kaip užtikrinti, kad ji būtų stipri, nepaisant iš namų dirbančių darbuotojų? Šiame straipsnyje aptarsime būtent tai.

Kas yra įmonės kultūra ir kodėl ji svarbi?

Verslo valdymo sistema OdooĮmonės kultūra apibrėžia tai, kokia yra organizacijos vidinė atmosfera, jos vertybės, tikslai, įsitikinimai ir elgesio normos. Tai ne vien tik oficialios taisyklės ar procedūros – tai yra neformali organizacijos siela, kuri veikia kiekvieną darbuotoją ir nulemia, kaip jie bendrauja, sprendžia problemas ir dirba vieni su kitais.

Įmonės kultūra yra svarbi kiekvienam verslui, kadangi ji daro didelę įtaką darbuotojų motyvacijai, lojalumui, inovacijų gebėjimui ir bendrai verslo sėkmei. Stipri kultūra pritraukia ir išlaiko talentus, skatina sklandų komandos darbą bei stiprina įmonės tapatybę rinkoje.

Kai visi darbuotojai dirba vienoje vietoje, įmonės kultūra dažnai pati atsiranda natūraliai, kadangi komanda nuolatos socializuojasi ir bendradarbiauja be vadybos įsikišimo. Dirbant nuotoliniu būdu, tam reikia įdėti daugiau pastangų. Štai keletas efektyvių būdų, kaip užtikrinti stiprią įmonės kultūrą nuotoliniu būdu:

Veiksmingos bendradarbiavimo priemonės

Kai visa komunikacija ir informacijos mainai vyksta virtualiu būdu, tinkamų bendradarbiavimo įrankių pasirinkimas patampa gyvybiškai svarbiu. Yra galybė skirtingų programinių įrangų, kurios skirtos būtent šiam tikslui. Tačiau, integruotos išteklių valdymo sistemos dažniausiai yra pats efektyviausias pasirinkimas, kadangi jos centralizuoja visus skyrius vienoje programinėje įrangoje.

Pavyzdžiui, verslo valdymo sistema Odoo leidžia valdyti projektus, komunikaciją su klientais, žmogiškuosius išteklius, rinkodarą bei daugybę kitų procesų vienoje platformoje. Ji taip pat turi visus būtinus įrankius sklandžiam komandos bendradarbiavimui, tokius kaip susirašinėjimai, el. paštas, vaizdo skambučiai, pastabos, bendra informacijos biblioteka ir panašiai.

Reguliarios virtualių susitikimų sesijos

Darbas nuotoliniu būdu gali sukelti atstumo jausmą. Kad jį sumažintų, įmonėms svarbu organizuoti reguliarius virtualius susitikimus, kur visi nariai jaustųsi įtraukti ir svarbūs. Šie susitikimai gali būti skirti bendriems įmonės tikslams ir pasiekimams aptarti, dalintis sėkmės istorijomis, išsiaiškinti esamus iššūkius ar nusiskundimus komandoje ir visaip kitaip stiprinti komandinę dvasią.

Taip pat rekomenduojama organizuoti ir visiškai su darbu nesusijusius virtualius susitikimus – pavyzdžiui, kassavaitines arbatėles, knygų klubą ar panašiai. Šiose susitikimuose darbuotojai galėtų tiesiog pabendrauti apie savo asmeninius gyvenimus ir sustiprinti tarpusavio ryšį.

Demonstruokite susidomėjimą savo komanda

Tam, kad kiekvienas asmuo jaustųsi svarbus ir suprastas Jūsų komandoje, svarbu nuolatos demonstruoti susidomėjimą jų gerove. Skatinkite juos dalintis savo kasdienio gyvenimo akimirkimos, asmeniniais pasiekimais ar smagiais įvykiais. Taip pat pastebėkite ir jų pažangą karjeroje – įvertinkite jų sunkų darbą bei pagirkite juos už įgytus įgūdžius. Visa tai padės darbuotojams jaustis labiau pastebėtais ir leis suprasti, kad jie Jums rūpi ne tik kaip darbo jėga, bet ir kaip asmenybės.

Atviros kultūros skatinimas

Atviras dialogas ir nuomonių priėmimas yra raktas į sėkmingą įmonės kultūrą. Lygiai taip pat kaip biure egzistuoja “atvirų durų” politika, nuotolinės įmonės vadyba turėtų nuolatos skatinti savo komandą dalintis savo mintimis ir klausimais. Darbuotojai turėtų nebijoti išreikšti savo susirūpinimą įmonės procesais arba siūlyti įvairius būdus, kaip pagerinti esamas veiklas. Tuo tarpu įmonės vadyba turėtų ne tik išklausyti jų nuomonę, bet ir ją priimti bei apsvarstyti. Esant atvirai kultūrai, augs darbuotojų pasitikėjimas organizacija bei motyvacija kartu dirbti link bendrų tikslų.

Tradicijų ir švenčių palaikymas

Net ir nuotoliniu būdu, svarbu palaikyti įmonės tradicijas. Tokios šventės kaip Kalėdos, Naujieji Metai ar įmonės jubiliejus turėtų būti švenčiamos, kad ir virtualiuose vakarėliuose. Yra pačių įvairiausių būdų, kaip sukurti smagius renginius net ir nuotoliniu būdu: pavyzdžiui, kompiuterinių žaidimų sesijos arba teminiai vakarėliai. Šios tradicijos padės stiprinti kolektyvo jausmą bei paskatins darbuotojus socializuotis vieni su kitais.

Išvada

Tikra tiesa, kad sukurti įmonės kultūrą nuotoliniu būdu gali būti tikras iššūkis. Tačiau, įdėjus laiko ir pastangų, tai yra visiškai įmanoma. Svarbiausia investuoti į anksčiau aptartas įmonės sritis bei nuolat ieškoti būdų, kaip stiprinti kultūrą ir bendras vertybes komandoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *