Kaip būstą Vilniuje renkasi jaunos šeimos
Jaunoms šeimoms AmberCity projektas Vilniuje patrauklus dėl daugybės kriterijų. Nekilnojamojo turto vystytojai žino, ko nori jauni vilniečiai, įsikuriančios šeimos, perkančios būstą sau ir vaikams. Kokie tie kriterijai, pagal kuriuos paprastai perkamas būstas, ir pagal kuriuos NT vystytojai stato naujus namus?
Nenori investuoti į senus pastatus
Visų pirma, labai retai sutiksite jaunų žmonių, kurie nors investuoti į senus avarinės būklės daugiabučius. Galbūt teoriškai Viršuliškių pradžia, Karoliniškės ar Žirmūnai ir yra strategiškai geresnėse vietose, tačiau jos visos tiesiog "užsodintos" senais daugiabučiais. Vieni statyti prieš 50 metų, kiti ir prieš 70. O kai kurių eksploatacijos laikas juk ne amžinas. Norisi mokėti paskolą visą gyvenimą už būstą, kurį galėsit turėti ir kažkam palikti, o ne kuris nugrius dėl erozijos. Tad mažai kas nori pirkti tokius senus daugiabučius. Visus domina nauji butai, nauji pastatyti projektai, net jeigu jie yra statomi šiek tiek tolimesniuose regionuose, tokiuose kaip Pašilaičiai.
Nori jaunų kaimynų ir saugios aplinkos
Kitas svarbus bruožas, kurio jaunos šeimos tikisi iš nekilnojamojo turto – tai patraukli kaimynystė, kuri, visų pirma, būtų panaši į juos pačius. Tai turėtų būti kaimynai, kurie turėtų kažką bendro. Būtų ne vienatvėje mirštantys senukai, o jauni žmonės su panašiais interesais ar šeimynine padėtimi. Idealu, kad jaunos šeimos su vaikais gyventų tarp kitų jaunų šeimų su vaikais. Būtent tokie interesai ir veda rinktis naujos statybos daugiabučius, nes būtent čia paprastai irgi atsikrausto kitos jaunos šeimos.
Tikisi netoliese turėti žalias erdves
Aišku, rajonas rajonui nelygus. Niekas nenori gyventi vietovėse, kur yra didelis nusikalstamumas, kur daug galimų problemų. Nepatogu, kai nėra žaliųjų erdvių, kadangi vaikus tenka vežti kažkur toli, kur jie galėtų pasidžiaugti gamta. Todėl nepatogu gyventi pramoniniame, gamyklų rajone be parkų, jeigu turima vaikų.
Labai svarbu arti mokykla, darželis
Nors išvažiavus į miesto pakraščius ir yra daugiau gamtos, miškų, tačiau ten trūksta mokyklų, darželių. Tad tėvai amžiams įsidarbina taksistais ir vežioja vaikus į jų švietimo įstaigas. O taip neturėtų būti. Dėl to patogiau būstą rinktis mieste. Geras susisiekimas su kitomis miesto dalimis apskritai irgi reikia. Nors galimybė gyventi soduose suteikia keistą laisvės viziją, tai nėra tiesa jau vien dėl to, kad net nėra normalių įvažiavimų į sodus, o keliai užversti sniegu, labai slidūs.