Kokia stogo danga geriausia?

Kokia stogo danga geriausia?

Stogas yra ne tik namo puošmena, bet ir svarbiausias namo elementas saugantis pastatą nuo išorinio aplinkos poveikio, todėl tinkamas stogas labai svarbus. Renkantis stogo dangas svarbus ne tik dangos pasirinkimas, bet ir stogo dengimo kaina, todėl tampa aktualūs patarimai padėsiantys priimti tinkamą sprendimą.

Raudonos čerpės stoguiKokie galimi stogo dangos pasirinkimai? Galite rinktis tiek pagal medžiagas, tiek pagal kainas, tiek pagal patvarumą ar spalvas. Populiariausios dangos pagal medžiagas yra šios: plieninė, šiferinė, čerpių, prilydoma. Kaip matome, pasirinkimas tikrai didelis, todėl namą įsirengiančiam žmogui labai svarbu pasirinkti tinkamiausią. Čerpės – geras pasirinkimas žmonėms vertinantiems kokybę ir norintiems sukurti prabangiai atrodantį pastato eksterjerą. Keraminės čerpės yra brangios. Tai didžiausias jų trūkumas, tačiau privalumų yra daug. Tai ne tik prabangus vaizdas, bet ir ilgaamžis stogas. Jos turi didelį atsparumą šalčiui bei yra ekologiškos. Senais laikais daugelis namų buvo dengiami šiferio lakštais, tačiau pradėjus daugiau kalbėti apie jų žalą sveikatai, toks šiferis buvo pakeistas į kitas dangas. Šiuo metu yra galimybė rinktis beasbestį šiferį. Kaina – gera. Tai patikima danga, tačiau skurdus spalvų pasirinkimas ir spalvų išblukimas kartais pirkėjus atgraso nuo tokios stogo dangos. Jei nuspręsite rinktis tokią dangą, tai rinkitės kokybišką ir patikimų gamintojų, nes perkant iš neaiškių gamintojų rizikuojate įsigyti tokią dangą, kuri greitai praras gražią estetinę išvaizdą. Dabar labai populiari yra plieninė stogo danga. Tai patikima ir ilgaamžė danga, tik svarbu įsigyti kokybišką. Taigi, patikimo gamintojo plieninė danga bus gera investicija, kai tuo tarpu įsigijus pigiausią esančią rinkoje – rizikuojate po kelių metų pamatyti nublukusią dangos spalvą. Dar vienas pasirinkimas – prilydoma bituminė danga. Ji tinkamiausia plokštiems stogams. Tai funkcionalu, patvaru ir patikima.

Ne tik nuo dangos pasirinkimo priklauso, kaip tarnaus ir atrodys stogas. Svarbu išsirinkti gerus stogdengius. Tuomet tampa aktuali stogo dengimo kaina, tačiau čia reikia būti itin atsargiems, nes stogą dengti turi profesionalūs stogdengiai, o ne bet kas. Nuo to, kaip gerai bus atlikti stogo dengimo darbai – priklauso ne tik namo išvaizda, bet ir namo šiluma. Taigi, turite surasti ne pigiausius, o geriausiai savo darbą atliekančius stogdengius, kurie atliks darbus taip, kaip reikia, o ne bet kaip. Tik tuomet galėsite džiaugtis patvariu ir ilgaamžiu stogu. Juk nuo to, kaip kokybiškai bus atlikti darbai, priklauso ir tai, kaip gerai laikysis stogo danga.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *