Miesto vaikai – nutolę nuo kaimo
Ūkyje gyvenančiam vaikui paaiškinti, kam naudojami kombainai, tikrai nereikia. Tačiau kiek tokių vaikų yra? Dauguma vaikų dabar gyvena miestuose ir net nežino, iš kur atsiranda maistas.
Apie kaimą mokosi iš vadovėlių
Taigi, kas yra kombainai, miesto vaikai arba sužino mokykloje per pamoką, vadinamą „pasaulio pažinimu“, arba žaisdami su LEGO ar kitais konstruktoriais, kuriuose galima aptikti tokių mažų automobiliukų. Vaikai gyvena miestuose, ir ten tokio transporto tiesiog nėra. Ir tai dar ne viskas. Jie retai kada apie tai galvoja, nes neaktualu. Galėtų sužinoti kompiuteriniuose žaidimuose, tačiau juose labiau vaizduojamos šaudyklės ir įvairūs kovos reikalai, bet ne žemės ūkis. Taigi, taip ir gaunamas pastarasis efektas.
Kartais ūkį mato važiuodami tarp miestų
Galbūt ta vieta, kada gali vaikai realybėje netyčia pamatyti, tai važiuojant tarpmiestiniais keliais, bet ne auto magistralėmis. Kaip žinia, autostradose žemės ūkio technikai važiuoti negalima, tačiau paprastuose keliuose su betono danga, važiuoti yra leidžiama. Taigi, tuomet ir galima pamatyti tokių dalykų.
Nežino, iš kur atsiranda maistas
Kaip ne kartą yra rodyta įvairiose amerikiečių laidose, iškeliančiose vaikų nutikimo ir mitybos problemą, akcentuotina tai, kad šiais laikais iš tiesų gana dažnai vaikai tiesiog nežino, iš kur apskritai atsiranda maistas. Jie negali pasakyti, kur ir kaip auga bulvės, kaip jos atrodo, kaip jos auginamos. Dar mistiškesnis būtų duonos kelias. Gal jie ir žino, kad duona kaip ir pyragai kepama iš miltų, tačiau tų miltų kilmė labai paslaptinga. Turime daug įvairių miltelių šiais laikais, kai kalbame apie maistą, tad kodėl būtent kažkokie konkretūs milteliai yra ypatingesni ir reikėtų žinoti jų kilmę? Per TV rodyta ir vaikų klasė, kur beveik niekas nežinojo, iš kur atsiranda morkos, kiaušiniai ir pan. Nereikia net sakyti, kad mūsų visas maistas atsiranda, žinoma, iš žemės ūkio, ir tik labai nedidelė jo dalis iš kitur. Tačiau miesto vaikai to nemato ir nežino.
Nematę karvių, gyvulių
Kai kurie žmonės įkuria edukacines fermas, kuriose augina gyvūnus, tačiau atsisako jų auginimo dėl maisto. Turistai, paprastai vaikų ekskursijos su prižiūrėtojais, keliauja į tokias fermas ir susipažįsta su naminiais gyvuliais, net ir tokiais kaip karvės, kiaulės, vištos, kas auginama ne maistui. Gamta mieste – kitokia nei kaimuose, todėl miesto gyventojai gamtoje jaučiasi visiškai kitaip. Jiems gamta – tai 15 kvadratinių metrų žolės plotelis daugiabučio kieme.